Otel Ekle

İslami ve tesettür oteller tanıtım sayfası.

Otel Ekle
Arabella Azur Resort, Hurgada, Mısır (Ortadoğu)

Hurgada, Mısır’ın bir tatil beldesidir. Turistler için önemli bir yere sahip olan Hurgada, Kızıldeniz kıyılarında yer almaktadır. Bu şehir 260.000 kişilik bir nüfusa sahiptir. 1900’lü yılların başında henüz bir balıkçı köyü olan bu şehir 1980’li yıllarda Mısır hükümeti tarafından yatırımlarla bir tatil şehri haline gelmiştir. Burada tatil denilince de akla Arabella Azur Resort gelmektedir.

İçerisinde bulunan tatil köyleri ve çok sayıdaki otelleri ile günümüzde turistik bir bölge olmayı ve turistlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Kızıldeniz kıyısında olan bu şehir yaklaşık olarak 36 kilometrelik bir kıyı şeridine sahiptir. Bu şehirde hayat tamamen turistler ve turizm üzerine kuruludur.

Arabella Azur Resort

Arabella Azur Resort, Mısır’ın Kızıldeniz kıyısında bulunan Hurgada şehrinin en gözde otellerinden birisidir. Ülkemizin en bilindik tatil beldeleri arasında yer alan Bodrum’un evlerine benzeyen binaları ile tanınan bu resort otel turistlerin ilgisini çekiyor. Otel Mısır’ın en bilinen otel zinciri Azur Hotels grubuna aittir. Bu otel her şey dahil sistemiyle çalışan ve 4 yıldızlı olan bir oteldir. Otelde 296 tane oda bulunuyor. Kızıldeniz’in hemen kıyısında yer alan bu otel denizi seven turistlerin ilgi odağı olmaktan geri kalmıyor. Otel, konumu ve mimarisi itibarıyla bir tatil köyünü andırıyor. Her otelin veya turistik bölgenin olmazsa olmazı aktiviteler burada bolca bulunuyor.

Arabella Azur Resort’de Yapılabilecek Aktiviteler Nelerdir?

Arabella Azur Resort, Kızıldeniz’in kıyısında yer alması sebebiyle daha çok su ile ilgili aktivitelerin bulunduğu bir oteldir. Bu aktivitelerin çoğu otel kıyısında yapılabildiği için ekstra ücret ödemeye gerek kalmıyor. Otelin kıyısında şnorkelle dalış yapmak, plajda yüzmek, dalış sırasında denizin altını seyretmek ve deniz canlılarını gözlemlemek gibi aktiviteler turistlerin ilgisini bir hayli çekmektedir. Ayrıca otelin bazı odalarında kapı açıkken denizi görmekte mümkün oluyor.

 

31 Mart 2018 547 okunma ,
Tesettür Oteller

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.