Otel Ekle

İslami ve tesettür oteller tanıtım sayfası.

Otel Ekle
Bedevi Kampı,  Hurgada,  Mısır (Ortadoğu)

Hurgada, Mısır’ın Kızıldeniz kenarında bulunan bir tatil şehridir. Deniz, kum, güneş ve muhteşem tatilin keyfini doyasıya çıkarabileceği harika bir biçimde yaşam sürebileceği bir yaşam şehridir. Mısır’ın tarihi dönemine ait olan mirasına ev sahipliği yapmakta olan Karnak ve Krallar Vadisi’nin bulunduğu Luksor‘a yakınlığı ile bilinen çöl ve göçebe hayatını yakından seyretmek üzere hazırlanmış içeriği ile zengin olan birçok alternatif safarileri ile göz dolduruyor.

Hurgada‘da en çok keyifle vakit geçirilebilen aktivitelerden biri olan Safari Land Desert Adventure ile renkli bir gün geçiriliyor. Aktivite programında yer alan aktivitelerden Quad Runner Safari (ATV motorlarıyla çölde tur),  Spider Riding Örümcek adı denilen,  bir aracı çölde kullanılabiliyor, Desert Safari by Jeep(Şöförün kullandığı 4X4’le göçebe köyüne gidiliyor).

Göçebe Kampı, Göçebe Köyü Alışveriş, el dokuma hediyelik eşya, deveye binme, kısa mesafeli bir yürüyüş ve zirveye tırmanma, Desert Show oryantal ve şovlar vardır. Otelden yarım saat uzaklıkta ki çölde, bulunan, Safari Land çadırına ulaşılıyor. Kültürel güzelliklerinden dolayı yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeker, görülmeye değer yerler olduğundan dolayı herkesin gidip görmesi gerekiyor.

Hurgada’da Yapılacak Şeyler

Göçebe hayatını az da olsun tanımak ve görmek için oldukça güzel bir fırsat; turistler için hazırlanmış bir ortam olmaktadır. Çölde kurulmuş olan kamplarda dinlenip çay ikramları yapılıyor. Daha sonrasında ise deveyle kısa bir tur yapılıyor. Yakınında ki bir tepenin zirvesine çıktığınızda, muhteşem bir doğa harikasını izlemeye doyum olmuyor. Safari Land Desert Adventure, Hurgada’da yapılacak şeyler arasında ilk sıralarda yer alması gereken bir turdur. Türk Hava Yolları ise haftada 4 tarifeli olmak üzere sefer düzenliyor. Keyifli ve huzurlu bir tatil yeri arayanlar için muhteşem bir tatil yeridir. Göçebe kampı etkinliğine gelen ziyaretçiler Mısır’a özgü yiyecek ve içecekleri tatma şansına sahip oluyor. Harareti ve göz alıcı özelliği sayesinde ise çölde içilen çay insana çok iyi gelmektedir.

 

31 Mart 2018 649 okunma ,
Tesettür Oteller

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.