Otel Ekle

İslami ve tesettür oteller tanıtım sayfası.

Otel Ekle
İranlıların Tatil Yeri; Kish Adası Nerede (Orta Doğu)

İran’ın Basra Körfezinde yer alan; Üzerinde 5000 kişinin yaşadığı bir adadır. Bu körfez Pars körfezi ve Arap körfezi olarak da biliniyor. Kendisi küçük ama İranlılar için çok önemli olan Kish Adasında yapılabilecek pek çok aktivite yer alıyor. İslamiyet rejiminin hüküm sürdüğü İran da diğer kentlere oranla daha rahat bir tatil ortamının bulunduğu gözleniyor. Adada kadın ve erkekler için ayrı ayrı plajlar bulunuyor. Kıyafet olarak sorun çözüldüğü taktirde de su sporları için bir arada bulunmalarına olanak sağlanıyor.

Bundan elli yıl öncesin de İranlıların pek ilgisini çekmeyen ada, şimdilerde en çok tercih edilen yer haline gelmiştir. Ada Kariz e Kish adın da bir yeraltı şehri ve yerleşim yerinin kalıntılarını barındırıyor. Yılın her ayında birçoğu İranlı olmak üzere, bir milyondan fazla turist ağırlıyor. Kish Adası 90 km karelik bir alan da bulunuyor.

İranlılara rahat bir tatil ortamı sunan ada; İranlıların deniz turizmi için burayı tercih etmesini sağlıyor. Kish Adası İran hükümeti’nin serbest bölge olarak ilan ettiği bir yer olmasından dolayı; Dubai, Umman ve Katar halkı için vize gerekmiyor. Ada İranlılar ve Orta doğulu turistler arasında “Küçük Dubai” olarak da anılmakta. Kish Adası; The Net Work times tarafından 2010 yılın da dünyanın en güzel 10 adasının içinde yer almıştır.

Kish Adasına Nasıl Gidilir?

Türkiye üzerinden İstanbul’dan Şiraz’a uçup aynı gün ya da isteğe bağlı konakladıktan sonra Kish Air uçağı ile adaya uçmak mümkündür. İstanbul’dan Kish İnternational Airporta’a direk uçuşlar da bulunmakta. Kish Air Abu Dhabi, Dubai, Tahran, Şiraz ve Meşhed’den de adaya seferler düzenlenmekte. Zagros Airlines ve Mahan Air de İran’ın bazı şehirlerinden de Kish Havalimanına seferler düzenleniyor.

 

Konumuzdan Başlıklar:

31 Mart 2018 1617 okunma , ,
Tesettür Oteller

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.