Otel Ekle

İslami ve tesettür oteller tanıtım sayfası.

Otel Ekle
İslami ve Tesettür Oteller

Özünde İslami ve Tesettür Oteller eş anlamı olarak kullanılan tabirlerdir. İslam dinini benimseyen kişiler tarafından tercih edilen, helal ve haram konseptine göre dizayn edilmiş konaklama yerleridir. Burada konaklamayı tercih eden kişiler genellikle günaha girmekten kaçınarak tatil yapma imkanını oluşturmaya çalışanlardır. Rahat ve İslam kuralları ışığında bir ortamda kaldıklarından dolayı da bunu başarmış olurlar.

İslami ve Tesettür Otel Nedir?

İslami oteller; haremlik selamlık olarak kısaca özetlenebilir. Oturma ve kullanım alanları erkekler için ayrı kadınlar için ayrı şekilde düzenlenmiştir. alışanlar İslam kurallarına bağlı ve harama ortam yaratmayacak şekilde davranırlar. Örneğin; bayanlara tahsis edilmiş bir yerde bayanlar erkeklere tahsis edilmiş bir yerde sadece erkekler çalışabilir. Yemeklerde domuz eti ve türevlerine rastlanmaz, hiç bir mekanda içki yoktur. Eş bile olsalar aynı havuzda kadın ve erkek birlikte yüzemez. Rahatça ibadet yapılabilecek şekilde ibadethane hatta bazı otellerde cami bile bulunur. Bu nedenle İslami ve Tesettür Oteller; İslam kurallarına uygun ve yasaklar çerçevesinde dizayn edilmiş olduğunu söyleyebilmek fazlasıyla mümkündür.

İslami Otellerin Özellikleri Nelerdir?

İslami oteller hizmet ve işletmecilik anlayışı açısından diğer otellerden neredeyse farklılık göstermezler. Çünkü otellerin konumları, sundukları kalite üst seviyededir. Diğer otellerde bulunan tüm özellikler sadece İslami kurallara göre müşteriye takdim edilir. Yemekler domuz etinden, içecek bölümü içkiden uzaktır. Mekanlarda ise lobi bile dahil erkek ve bayanların birlikte olmasına ihtimal vermez. Bu konsepti tercih edenlerin memnuniyetlerine hitap eder.

İslami Oteller Pahalı Mıdır?

İslami oteller farklı ve özel bir işletmecilik anlayışıyla işletildiklerinden diğer otellere göre pahalı oldukları yönünde bir anlayış egemendir. Aksine tatil zamanlarını önceden belirleyen ve hangi otelde kalmak istediği belli olan kişiler önceden rezervasyon yaptırdıklarında uygun fiyatlarla konaklayabilirler. Erken rezervasyon dönemleri tüm otellerde olduğu gibi bu oteller için de geçerlidir. Fazlasıyla talep gördüklerinden dolayı sadece erkenden harekete geçmek ve hemen yer ayırtmak gerekir. Normal dönemde de fiyatlar arasında uçurum farklar bulunmaz. Bu nedenle yanılgıya düşmeden rahatlıkla tercih edilebilir ve huzur içinde konaklayabilirsiniz.

Tesettür Oteller

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.