Otel Ekle

İslami ve tesettür oteller tanıtım sayfası.

Otel Ekle
Neden Tesettür Oteller?

Tesettür yani İslami oteller; İslam dinini benimseyen kişilerin bu doğrultuda tatil yapma isteklerinden doğmuştur. İslam dininin kuralları ışığında dizayn edilmiş konaklama tesisleri olup, bu doğrultuda işletilirler. Bu nedenle neden tesettür oteller? sorusunun cevabı müşterilerin içini rahat ettirecek ve günaha girmelerine ortam hazırlamayacak oteller olduklarından dolayı cevabı kısaca verilebilir.

Tesettür Otel Nedir?

Tesettür oteller; haremlik selamlık şekilde dizayn edilmiş otellerdir. İslam dininin haram kıldıkları ve helal dedikleri konular dikkate alınarak düzenlemeler yapılmıştır. Örneğin; oturma alanları erkekler ve kadınlar için ayrı ayrıdır. Bayanların olduğu bölümlere sadece bayan personel erkeklerin olduğu bölüme sadece erkek personel girebilmektedir. Eş bile olsalar kadın ve erkeğin aynı yerde havuza girmesine izin verilmez. Yemeklerde ise domuz ürünleri veya katkısı kullanılmaz. İçki ise tamamen konsept dışıdır. Tatil yaparken ibadetlerini aksatmak istemeyen kişiler için de ibadethaneler düşünülmüştür. Eğlence ve yemek konsepti de İslami öğeler barındırır. Bu nedenle özel ve alternatif bir pazardır.

Tesettür Oteller Nasıl Hizmet Verir? Nelerde Vardır?

İslami oteller verdikleri hizmetler açısından diğer otellerden farklılık göstermezler. Sadece uygulanan konsept ve müşteri talepleri doğrultusunda İslami usullere göre tatil yapanların tercih noktası olduklarından bir takım değişikliklerde bulunarak hizmet ederler. Bunlar da personel seçiminden otel dizaynına kadar geçerlidir.Bu ve benzeri tüm kriterler bir araya geldiğinde aslında neden tesettür oteller sorusuna cevap niteliği taşıyorlar.

Çünkü bayanların kullanımındaki bir havuza erkek personelin hizmet etmesi beklenemez. Bu nedenle temelde benzer olmakla birlikte kalite olarak da farklılıkla karşılaşılmaz. Otellerin konumları ise neredeyse tüm Türkiye’ye yayılmış durumdadır. Antalya’dan Karadeniz’e kadar her bölgede İslami otel bulma şansınız bulunur. Ağırlıklı olarak ise Antalya’da yoğunluk olduğu doğrudur. Tesettür Otellerin Fiyatları

Tesettür otellerin fiyatlarının diğer otellerle kıyaslandığında fazlasıyla fark edeceğine dair bir yargı vardır. Bu durum kesinlikle geçerliliği olan bir bilgi değildir. Tercihini bu otellerden yana kullanan kişiler karar verdikleri oteli ve tarihleri takip ederek erken rezervasyon kampanyalarından yararlanabilirler. Bu sayede indirimli fiyatlar İslami otelde kalma şansları da doğar. Yüksek talep gördüklerinden acele etmeli ve hemen harekete geçenlerden birisi mutlaka siz olmalısınız.

Konumuzdan Başlıklar:

Tesettür Oteller

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.