Otel Ekle

İslami ve tesettür oteller tanıtım sayfası.

Otel Ekle
Tesettür Otel Nedir?

Tesettür otel diğer adı ile İslami otel olarak anılır. İslam dinine mensup kişilerin bu dinin kural ve buyruklarına göre tatil yapmak istemelerinden doğan bir otel konseptidir. Tesettür otel nedir? diye merak edenler için özünde haremlik ve selamlık usulüne göre ayarlanmış tatil şeklinde de açıklanabilir.

Tesettür Otel Özellikleri Nelerdir?

İslami hayat tarzına birebir uyan ve ülkemiz dahil dünyanın pek çok ülkesinden tatile gelen müşterilerin İslam dinindeki helal kavramına uygun olarak tatil yapabilmesine olanak sağlayan otellerdir. Otel içinde helal kabul edilen yiyecek, içecek ve giysi ile mekan tasarımları oldukça dikkat çeker. Erkek ve kadın h03avuzları ayrı ayrıdır. Havuzların korunaklı ve gizlilik içinde yüzebilmeye odaklanmış bir yapısı bulunur. Yemeklerde domuz ve türevlerine kesinlikle izin verilmez ve alkollü içecek bulundurulmaz. Kadınlar ve erkekler için ayrı olacak şekilde ibadethaneler veya otel içerisinde cami bulunur. Çalışanlar İslam dinine uygun şekilde giyinen bay ve bayanlardan seçilmektedir. Kadınların kullanım alanlarında kadınlar, erkeklerin kullanım alanlarında ise yalnızca erkekler çalışmaktadır.

Tesettür Otellerin Diğer Otellerden Farkı Var Mıdır?

İnsanlar tatile giderken kalacakları yerin seçiminde oldukça hassas davranırlar. Bunun sebebi seçilen otelde geçirilen zamanın uzun olmasından kaynaklanır. Güvenlik, temizlik ve kalite gibi konular ön planda tutulmaktadır. Tatilin berbat olmasını istemeyen kişilerin aylar öncesinden otel rezervasyonlarını yaptırırlar. İslami bir otelde rezervasyon yaptıran kişinin alacağı hizmet diğer otellerde alacağı hizmetten temelde farklı olmaz. Sadece havuzları ayrı, yemeklerinde hassas davranılan, alkol seçeneği olmayan ve haremlik selamlık usulüne göre ayarlanmış bir otelde ibadetlerini de yerine getirerek rahatça tatil yapabilecekleri bir yerde kalmış olurlar. Bazı kişilerin aklına takılan ise fiyat olarak farklılığın olup olmadığıdır. Ortalama olarak yapılan fiyat araştırmalarında İslami otelde kalma ile diğer otelde kalma arasında ciddi bir rakamsal fark bulunmamıştır.

İslami Otel Kullanıcılarının Yorumları

İslami otel tercih eden kullanıcıların yorumlarında özellikle memnuniyetin oldukça fazla olduğu görülür. Çünkü rahatça hareket ederek ve korkmadan yeme ve içme keyfini sürdüklerinden dolayı otellerden fazlasıyla memnun ayrılmaktadırlar.

Tesettür Oteller

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.