Otel Ekle

İslami ve tesettür oteller tanıtım sayfası.

Otel Ekle
Tesettür Otellerin Fiyatı

Tesettür yani İslami oteller; İslam dinine mensup kişilerin helal ve haram ilkelerine göre tasarlanmış özel konsept otellerdir. Bu oteller ülkemizdeki iç pazar ya da diğer İslam dinine mensup turistler tarafından oldukça fazla talep görmektedir. Tesettür oteller ile tatil keyfi hem sağladıkları olanaklar hem de rahatlık düşünüldüğünde fazlasıyla caziptir. Özellikle bazı Tesettür Otellerin Fiyatı diğer tatil seçeneklerine göre daha uygun olabiliyor.

Tesettür Otel Nedir?

Tesettür oteller; haremlik selamlık mantığına göre şekillendirilmiştir. Bu otellerde kalan kişiler özellikle İslam dininin kurallarına göre tatil yapmak isteyen kişiler olduklarından otellerde rahat etmek istemektedirler. O yüzden oteller erkeklere ve bayanlara ayrı ayrı oluşturulmuş bölümlerden meydana gelmektedir. Ayrıca domuz ve türevlerinin yemeklere girmediği, alkolün de bulunmadığı ortamlardır.

Çalışanlar da İslami şekilde giyinir ve bunlara dikkat edilen kişilerden seçilir. Bayanlara ayrılan bölümde sadece bayan çalışanlar, erkeklere ayrılan bölümde ise sadece erkek çalışanlar bulunur. Eşler bile ayrı ayrı yerlerde havuza girmek zorundadırlar. İslami oteller de misafirlerin ibadetlerini yerine getirebilmeleri için özel dizayn edilmiş cami veya mescitler de mevcuttur.

Tesettür Otel ile Diğer Otellerin Farkı

Tesettür oteller özellik ve hizmetleri açısından diğer otellerle aynı standarttadırlar. Sadece hizmetin verilme şekli ve uygulamalar değişir. Otel seçiminde hassas davranan ve farkında olmadan ya da olarak günaha girmek istemeyen kişiler bu tarz otellerde konaklamayı seçmektedirler. Bu sebeple yasak yiyeceklerin ve içeceklerin olmadığı, haremlik selamlık oturum alanlarının bulunduğu oteller diğer kişiler tarafından farklı görülmektedir.

Tesettür Otellerin Fiyatı

Bazı kişiler özel konseptli oteller olduğundan tesettür otellerin çok pahalı olduğunu düşünmektedir. Otellerin içeriklerinin farklı olduğu kabul edilebilir olsa da fiyatlar arasında uçurumlardan bahsetmek doğru değildir. Tesettür Otellerin Fiyatı özellikle erken rezervasyon dönemlerinde tercihlerini bu otellerden yana kullanan kişilerin oldukça uygun fiyatlar ile tatil yapması mümkündür. Hem de İslami doğrultular ışığında olacağından tatil daha keyifli ve huzurlu olacaktır. Bu sebeple fiyatların pahalı olduğu gibi bir yanılgıya düşmeden rezervasyon yaptırmalı ve tatilinizi ayarlamalısınız. Sizin ve ailenizin değer verdiği değerleri önemseyerek bir hizmet anlayışı benimsemiş işletmeler tatilinizi daha da güzelleştirmeye çalışacaktır.

Fiyatlandırmalara ve gecelik konaklama ücretlerine https://www.tesetturoteller.org linkini takip ederek anasayfamızdan detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Her bütçeye uygun otelin bulunduğu sayfamızda gönül rahatlığı ile hem otellerin detaylarına ulaşabilir hem de fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Tesettür Oteller

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

YORUMLAR
Ahmet Çalışkan 27 Nisan 2018

çok güzel yazmışsınız. biz hep erken rezervasyon döneminde otel belirliyoruz. daha uyguna geliyor.

Cevapla